Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Zdjęcie przedstawia widok oświetlonego Ratusza Głównego Miasta. Niebo jest mgliste. Przysłania je fontanna Neptuna oraz zdobione złotym orłem okratowanie Fontanny.
Zdjęcie portretowe: dr Andrzej Gierszewski

dr Andrzej Gierszewski
Muzeum Gdańska

Data publikacji 10:35

Koronawirus. Wydarzenia w Muzeum Gdańska odwołane

W związku z podyktowaną troską o mieszkańców decyzją Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, wszystkie wydarzenia kulturalne w Muzeum Gdańska zostają odwołane. Zwiedzanie oddziałów będzie możliwe bez zmian, zgodnie z obowiązującym harmonogramem otwarcia.

10 marca br. Prezydent Miasta Gdańska odwołała planowane w wydarzenia, w tym także te, do których nie stosuje się przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych. W związku z podyktowaną troską o zdrowie  decyzją odwołane zostają wszystkie nadchodzące wydarzenia kulturalne w Muzeum Gdańska.

Kierując się troską o zdrowie gdańszczanek i gdańszczan odwołujemy nadchodzące wydarzenia i obserwujemy rozwój sytuacji. Zwiedzanie oddziałów Muzeum będzie możliwe bez zmian.  Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami miasta, obserwujemy sytuację zwiedzających w naszych oddziałach i czekamy na nowe dyspozycje – mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.

Decyzja o odwołaniu wydarzeń dotyczy nadchodzącego wernisażu prac Adama Werki (12 marca), oprowadzania kuratorskiego po wystawie „Ubodzy, chorzy, sieroty” w Domu Uphagena (14 marca), promocję książki prof. Konarskiego o Irlandzkiej Armii Republikańskiej (17 marca) i debatę o potrzebie rehabilitacji prawnej czarownic skazanych w procesach o czary w nowożytnym Gdańsku (19 marca).