Zdjęcie przedstawia fragment obrazu Apoteoza Gdańska. Panorama dawnego Gdańska z charakterystycznymi punktami kościołem Mariackim, Ratuszem Głównego Miasta, Katownią opasanymi murami miejskimi na tle nieba. Z tego ostatnie wyłania się ręka Boga (JAHWE), która trzyma wieżę Ratusza. Wieża ma po bokach anielskie skrzydła.

Koronawirus. Muzeum Gdańska zamknięte do 26 marca br.

W związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego dotyczącą ograniczenia organizacji wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności, Muzeum Gdańska zawiesza swoją bieżącą działalność od 12 do 26 marca br.

Wystawy we wszystkich czynnych w sezonie zimowym oddziałach Muzeum Gdańska będą niedostępne dla zwiedzających, a wszelkie imprezy o charakterze naukowym, edukacyjnym i kulturalnym zostają odwołane. Muzeum będzie pracować w trybie zapewnienia ciągłości funkcjonowania.

Od 12 marca (czwartek) do 26 marca (czwartek) 2020 r. zamknięte zostaną następujące oddziały Muzeum Gdańska: Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagena, Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku oraz Muzeum Bursztynu.