Zdjęcie przedstawia Długi Targ po zmierzchu z lotu ptaka. W centrum podświetlony gmach Ratusza Głównego Miasta oraz fasada Dworu Artusa i Fontanna Neptuna. Wokół liczne kamienice.

Koronawirus. Muzeum Gdańska zamknięte do odwołania

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych, a działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą.

Wszyscy pracownicy Muzeum, którzy nie przebywają na urlopach, pracują zdalnie, bądź - w uzasadnionych przypadkach - w biurach.

Wykaz Działów Muzeum i dane kontaktowe pracujących w nich osób znajduje się w poniższym linku.