Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Zdjęcie portretowe: dr Andrzej Gierszewski

dr Andrzej Gierszewski
Muzeum Gdańska

Data publikacji 16:42

Zbiórka fotografii z gdańskich Siedlec. Najlepsze trafią na wystawę

Muzeum Gdańska oraz Rada Dzielnicy Siedlce rozpoczynają zbiórkę przedwojennych i współczesnych zdjęć dzielnicy Siedlce. Najciekawsze fotografie pozyskane od mieszkańców zostaną wykorzystane i zaprezentowane podczas czwartej edycji wystawy plenerowej Historie Gdańskich Dzielnic oraz w planowanej na 2021 r. książce o historii dzielnicy.

Historie Gdańskich Dzielnic to projekt Muzeum Gdańska realizowany przy wsparciu Biura Rozwoju Gdańska oraz poszczególnych rad gdańskich dzielnic. W ramach cyklu w danej dzielnicy w sezonie letnim odbywa się wystawa plenerowa i spacery tematyczne po dzielnicy, jesienią wykłady, a w roku następnym po zakończeniu wystawy wydawana jest publikacja naukowa poświęcona najciekawszym fenomenom związanym z małymi wspólnotami Gdańska. Do tej pory kompleksowego opracowania doczekały się Chełm (2017-2018) oraz Stare Przedmieście (2018-2019). W tym roku ma się ukazać publikacja o Nowym Porcie (2019), która zakończy trzecią edycję Historii Gdańskich Dzielnic.

Zdjęcia na tegoroczną wystawę o historii Siedlec może przekazać każda osoba, która zechce się nimi podzielić z miejscową Radą Dzielnicy oraz Muzeum Gdańska.

Bardzo nam zależy, żeby te wystawy współtworzyli wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Przyjmujemy praktycznie wszystkie fotografie do początku lat 90. XX w. Ważne by ilustrowały życie codzienne dzielnicy, albo poszczególne jej budynki, z którymi są związane ciekawe historie – mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.  

Z powodu wprowadzenia w Polsce stanu epidemii skany albo zdjęcia zdjęć fotografii z gdańskich Siedlec wraz z opisem ilustracji należy wysłać wyłącznie mailowo. Termin przyjmowania fotografii upływa 1 czerwca 2020 r. W podanych niżej godzinach odbywają się także konsultacje telefoniczne.

 

Siedziba Rady Dzielnicy, Kartuska 63-65, Gdańsk
Dyżur: wtorki, godz. 18:00-19:00
Mail: rada@radasiedlce.pl
Osoba do kontaktu: Andrzej Nawara, przewodniczący Rady Dzielnicy, tel. 506 518 094

 

Muzeum Gdańska, Długa 46/47, Gdańsk
Dyżur telefoniczny: pon-pt, godz. 8.30-15.30
Mail: k.kurkowska@muzeumgdansk.pl
Osoba do kontaktu: Katarzyna Kurkowska, kurator projektu, tel. 789 449 684

Załączniki