Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Fotografia w sepii ukazuje czterech mężczyzn siedzących przy okrągłym stoliku, grających w karty. Na stole kufle w piwem. Powyżej ujęcia odręczny napis (atramentem): (tekst niecztelny) 19.09.07 Langfuhr (?). Poniżej ujęcia podpis, który po przetłumaczeniu głosi: Wspomnienie 12 rocznicy założenia klubu. Na rewersie nazwiska mężczyzn (ołówkiem): Hende(?). Richter. Zechlau. Trustädt.
Zdjęcie portretowe: dr Andrzej Gierszewski

dr Andrzej Gierszewski
Muzeum Gdańska

Data publikacji 11:37

Memy Dawnego Gdańska. Facebookowa zabawa z Muzeum Gdańska

Zabawa Muzeum Gdańska ogłoszona na profilu instytucji to humorystyczne zaproszenie do stworzenia memów w oparciu archiwalne zdjęcia z portalu Dziedzictwo-Gdansk.pl. Najzabawniejsze ilustracje stworzone przez uczestników zostaną nagrodzone upominkami przez obchodzącą 50-lecie samorządową instytucję kultury. Mamy można tworzyć do niedzieli, 5 kwietnia i przesyłać w komentarzu na profilu Muzeum Gdańska na Facebooku.

W ogłoszonej zabawie zostały zaproponowane cztery sceny z 6700 zdjęć z ustoępnionych zasobów cyfrowych Muzeum Gdańska. Ilustrują one życie codzienne gdańszczan w XIX w. i po 1945 r. Jeden z potencjalnych memów przedstawia ceremonię przyjęcia nowego członka do stowarzyszenia śpiewaczy w 33 rocznicę jego założenia, a drugi - panów pijących piwo w 1907 r. Jest też scena przedstawiajaca przygotowania aktorów z Opery Leśnej w Sopocie w 1911 r. i pracownicy odbudowujący Gdańsk w 1948 r.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie do nich humorystycznych komentarzy, które mogą nawiązywać do wydarzeń z przeszłości i aktualnych, umieszczenie ich na przygotowanych grafikach i umieszczenie w komentarzu pod postem do niedzieli, 5 kwietnia br., do godziny 23:59. Najlepsze memy zostaną wyłonione na podstawie ocen innych uczestników, sympatyków i muzealników. Ich twórcy zostaną nagrodzenie upominkami i publikacjami książkowymi wydanymi przez Muzeum Gdańska.

Wyniki zostaną podane w poniedziałek, 6 kwietnia br., o godz. 16:00 na profilu facebookowym Muzeum Gdańska. Autorzy najbardziej kreatywnych memów otrzymają jubileuszowe torby 50-lecia Muzeum Gdańska a także listę pozycji książkowych, z której wybiorą konkretną publikację. Termin odebrania zestawów zostanie podany w korespondencji mailowej.  

W zabawie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek.

Link do zabawy: https://www.facebook.com/muzeumgdansk/posts/3316207358393720