Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Zdjęcie przedstawia grupę mężczyzn trzymających naprężoną linę. Odtwarzają powojenne zdjęcie robotników pracujących przy odgruzowywaniu Gdańska.
Zdjęcie portretowe: dr Andrzej Gierszewski

dr Andrzej Gierszewski
Muzeum Gdańska

Data publikacji 08:26

#‎BetweenArtandQuarantine. Gdańska odsłona zabawy

Muzeum Gdańska zaprasza mieszkańców Trójmiasta do udziału w gdańskiej odsłonie światowej akcji #‎BetweenArtandQuarantine. W zabawie, w której przewidziano upominki dla najciekawszych kreacji, chodzi o przygotowanie zdjęcia imitującego eksponat z wirtualnej kolekcji zbiorów Muzeum Gdańska. Wydarzenie trwa do 31 maja 2020 r.

Aby nie tracić kontaktu ze sztuką, a także hartu ducha gorąco zachęcamy do udziału w zabawie, która rozpoczęła się w sieci od amerykańskiego Getty Museum. Wystarczy odrobina kreatywności, zdrowego dystansu i kilka podstawowych przedmiotów codziennego użytku, które pomogą się nam przeobrazić w postać z minionej epoki – mówi Anna Mallek-Bojke z Działu Edukacji Muzeum Gdańska, organizatorka akcji.

Zabawa jest skierowana do wszystkich sympatyków historii Gdańska, zwłaszcza rodzin oraz uczniów gdańskich szkół. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wykonać swoją oryginalną aranżację zdjęcia wybranego ze zbioru na portalu http://dziedzictwo-gdansk.pl oraz umieścić na swoim profilu facebookowym z oznaczeniami #‎BetweenArtandQuarantine oraz @muzeumgdansk.

Na chwilę obecną w sieci umieściliśmy około 6700 zdjęć przedmiotów, grafik i zdjęć przedwojennego i powojennego Gdańska. Aby się nie zagubić w dość pokaźnym zbiorze, najbardziej przydatne elementy znajdziemy poprzez wpisanie w wyszukiwarce na portalu słowa „ludzie”. Oczywiście, zachęcamy do przeglądania pozostałych kopii cyfrowych zabytków z naszej kolekcji – dodaje Anna Mallek-Bojke.   

Najciekawsze, najbardziej oryginalne aranżacje zostaną nagrodzone drobnymi upominkami, np. zestawami puzzle z gdańskimi zabytkami. Akcja trwa do 31 maja 2020. Wyniki zostaną ogłoszone w Dzień Dziecka – 1 czerwca 2020 r.