Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

grafikawww carilion 1
Zdjęcie portretowe: dr Andrzej Gierszewski

dr Andrzej Gierszewski
Muzeum Gdańska

Data publikacji 12:32

Koncerty carillonowe. “Healing bells” oraz utwory na Dzień Matki

W czwartek, 21 maja br., carillon na wieży Ratusza Głównego Miasta włączy się w światową akcję carillonistów z trzynastu krajów. O 12:05 carillonistka miejska Monika Kaźmierczak zagra okolicznościowy utwór „Healing Bells”. W piątek i sobotę zostaną zagrane utwory na Dzień Matki. Wszystkie trzy koncerty będzie można obejrzeć online na profilu "Carilllony Gdańskie – Muzeum Gdańska" na Facebooku.

21 maja br. z okazji Dnia Różnorodności Kulturowej na rzecz Dialogu i Rozwoju UNESCO carilloniści z trzynastu krajów na sześciu kontynentach zagrają nawiązujący do ukraińskich pieśni ludowych, premierowy utwór skomponowany przez Pamelę Ruiter-Feenstra z USA oraz dziennikarza Jet’a Schouten’a z Holandii. „Healing bells” zostanie zagrany w południe lokalnego czasu w Australii, Belgii, Brazylii, Danii, Francji, Niemczech, Holandii, Norwegii, Polsce, Południowej Afryce, Południowej Korei, Hiszpanii i USA.

“Uzdrawiające dzwony” będą pierwszym koncertem, który będziemy trasmitować dzięki dronom. Widzowie zobaczą nie tylko grę na instrumencie, ale także panoramy Gdańska. W zamierzeniu kompozycja ma mieć charakter artystycznego performance. Z początku będzie grany cicho, a dźwięki będą się stopniowo nasilać – mówi Monika Kaźmierczak z Muzeum Gdańska.

W piątek, 22 maja, o godz. 17:00 i w sobotę, o godz. 12:05 z wieży Ratusza Głównego Miasta carillonistka miejska zagra okolicznościowe koncerty z okazji przypadającego 26 maja Dnia Matki. Wśród repertuary znajdzie się “Kołysanka” autorstwa carillonistki Katarzyny Kwiecień- Długosz, która napisała “Epitafium” poświęcone śp. Pawłowi Adamowiczowi.

 

Healing Bells / „Uzdrawiające dzwony”

Kiedy: 21 maja (czwartek), godz. 12:05

Carillon: Monika Kaźmierczak

Transmisje online: Facebook: Carillony Gdańskie – Muzeum Gdańska

Lokalizacja: Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46/47, Gdańsk

 

Koncert z okazji Dnia Matki

Kiedy: 22 maja (piątek), godz. 17.00 oraz 23 maja (sobota), godz. 12:05

Carillon: Monika Kaźmierczak

Transmisja online: Facebook: Carillony Gdańskie – Muzeum Gdańska

Lokalizacja: Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46/47, Gdańsk