Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Od 1 lipca Muzeum Gdańska czynne 7 dni w tygodniu

Alicja Bittner
Muzeum Gdańska

a.bittner@muzeumgdansk.pl
+48 797 832 267

10:40

Od 1 lipca Muzeum Gdańska czynne 7 dni w tygodniu

Muzeum Gdańska od 1 lipca wydłuża czas otwarcia oddziałów – czynne będą siedem dni w tygodniu do godziny 18.00. Wyjątkiem jest poniedziałek, który jest dniem wolnego wstępu w niektórych oddziałach i będą one czynne do godz. 13.00.  Nadal w każdym z obiektów obowiązują limity osób mogących przebywać przy kasach i na salach wystawowych.

Od początku lipca zostaje wprowadzony wakacyjny harmonogram otwarcia Muzeum. W poprzednich latach następowało to już od 1 maja, lecz w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną termin został  przesunięty. Oddziały: Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagena, Muzeum Bursztynu i Muzeum Poczty Polskiej są czynne: poniedziałek 10.00 - 13.00 (dzień wolnego wstępu), wtorek – sobota 10.00 - 18.00, niedziela 11.00 - 18.00. Natomiast Twierdza Wisłoujście i Wartownia nr 1 na Westerplatte przez cały tydzień są czynne w godzinach 10.00 – 18.00. Ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających zamknięty pozostaje oddział Muzeum Nauki Gdańskiej oraz Kuźnia Wodna w Oliwie.

Zwiedzajmy bezpiecznie

We wszystkich oddziałach stosujemy się do obecnych zaleceń i wytycznych sanitarnych oraz zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo zwiedzających. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust podczas przebywania na terenie muzeum – zarówno przy kasach, jak i na salach wystawowych. Ważne jest również zachowanie minimum 2 metrowego dystansu społecznego. W strefie wejściowej do każdego z oddziałów znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. O zasadach sanitarnych przypominają tabliczki informacyjne umieszczone w obiektach oraz pracownicy muzeum. Zachęcamy również do korzystania z płatności bezgotówkowych.

Od 1 lipca zwiedzający będą mogli również korzystać z szatni i szafek na bagaże.

Limity zwiedzających

W celu zmniejszenia ryzyka transmisji Covid-19 zostały ograniczone liczby osób mogących znaleźć się jednocześnie przy kasach oraz na salach wystawowych. Limity podyktowane są powierzchnią sal, a każdy z oddziałów jest pod tym względem inny. W poszczególnych obiektach wynoszą: Ratusz Głównego Miasta – 150 osób, Muzeum Bursztynu – 50 osób, Dom Uphagena i Dwór Artusa – 90 osób, Twierdza Wisłoujście – 100 osób, Muzeum Poczty Polskiej – 30 osób, Wartownia nr 1 na Westerplatte – 10 osób.

Czynne są również punkty widokowe w Ratuszu Głównego Miasta oraz w Muzeum Bursztynu, ale i tu są zastosowane ograniczenia. Niewielkie grupy chętnych do podziwiania panoramy będą wpuszczane w turach.

Zwiedzanie grupowe

Od 1 lipca możliwe jest również zwiedzanie oddziałów Muzeum przez grupy zorganizowane. Ze względu na obowiązujące limity zwiedzających dany oddział, grupy liczące kilkadziesiąt osób proszone są o wcześniejszy kontakt z Muzeum w celu ustalenia możliwości wejścia i zwiedzania danego oddziału w określonym dniu i godzinie.

Pytania od zwiedzających są przyjmowane telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00 pod numerem +48 514 222 205 oraz mailowo na adres: kontakt[at]muzeumgdansk.pl.

Ceny biletów wstępu i ich rodzaje pozostają bez zmian. Gdańszczanki i gdańszczanie, którzy nie skorzystali jeszcze w tym roku z Karty Mieszkańca mogą odwiedzić każdy z oddziałów bezpłatnie.

Ze szczegółowymi informacjami o zasadach zwiedzania można zapoznać się również na stronie internetowej Muzeum Gdańska w zakładce „Zaplanuj wizytę”.