Zdjęcie przedstawia dwa paszporty z okresu Wolnego Miasta Gdańska. Na prostokątnej oprawie trójkąt, a w nim herb Gdańska. Nad nim napis Freie Stadt Danzig. Pod trójkątem napis Reise-pass.

Niechciany kompromis. Dzień dla dziennikarzy

Dziennikarzy zainteresowanych tematyką wystawy czasowej „Niechciany kompromis. Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939” zapraszamy do Ratusza Głównego Miasta w piątek, 31 lipca br., w godz. 10:00-14:00. To dobra okazja, by poprzez wystawę czasową spojrzeć „na nowo” na historię Wolnego Miasta Gdańska, zarówno na poziomie ogółu, jak i szczegółu, czyli pamiątek po Polakach, Niemcach i gdańskich Żydach z lat 1920-1939.

O idei wystawy i jej zabytkach opowiedzą Państwu kuratorzy wystawy: Katarzyna Kurkowska, dr Janusz Dargacz, dr Leszek Molendowski z Muzeum Gdańska oraz dr Aneta Kwiatkowska z Biblioteki Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk.

Dla każdej z redakcji przewidzieliśmy po 30 minut czasu na indywidualną rozmowę (rozpoczęcie o 10:00, następnie 10:30, 11:00, 11:30, itd.) w Galerii Palowej Ratusza Głównego Miasta Gdańska, przy ul. Długiej 46/47. Wejście od strony ul. Długiej.

Zainteresowanych prosimy o rezerwację terminu telefonicznie, bądź mailowo z rzecznikiem prasowym Muzeum Gdańska Andrzejem Gierszewskim do dnia 30 lipca br., godz. 16:00.

Dzień dla dziennikarzy. Niechciany kompromis

Kiedy: 31 lipca 2020 r. (piątek), godz. 10:00-14:00; tury indywidualnych spotkań co 30 minut

Gdzie: Ratusz Głównego Miasta, Galeria Palowa, ul. Długa 46/47

Wejście: od strony ul. Długiej 46/47 przez przejazd bramny koło przedproża

Uwagi:

1. Fotografowie danej redakcji proszeni są o przybycie wraz z dziennikarzem. W innym przypadku prosimy o potwierdzenie obecności fotografa w innym terminie. Istnieje również możliwość wysłania plików zdjęciowych przygotowanych przez Muzeum Gdańska.
  2. dr Aneta Kwiatkowska z BG PAN będzie do Państwa dyspozycji do godz. 12:00.

Kontakt: Andrzej Gierszewski

Pełna informacja prasowa: https://media.muzeumgdansk.pl/komunikaty/545719/niechciany-kompromis-wystawy-z-okazji-100-lecia-wolnego-miasta-gdanska