Alicja Bittner
Muzeum Gdańska
Data publikacji 10:27
Ankieta o gdańskich carillonach
Pomóż uzyskać wpis na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. W pierwszej kolejności podejmujemy starania, aby gdańska kultura carillonowa została wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, a docelowo znalazła się na Reprezentatywnej Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO.
W tym celu nasze muzeum prowadzi badania wśród mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Analiza odpowiedzi zostanie dołączona do wniosku o wpis oraz będą one pomocne w planowaniu działań związanych z promocją kultury carillonowej.
Będziemy wdzięczni za poświęcenie chwili na wypełnienie ankiety dostępnej online:
https://forms.gle/d1nuN3pZdGDDPKob6
Ankiety będzie można również wypełniać w formie papierowej w piątki podczas trwania wieczornych koncertów carillonowych w ramach XXII Gdańskiego Festiwalu Carillonowego w ogrodzie przy kościele św. Katarzyny.
Gdańsk jedynym miastem w Polsce, które może się poszczycić działającymi carillonami. W ciągu trzech ostatnich dekad odbudowano carillony z kościoła św. Katarzyny i Ratusza Głównego Miasta. Trzeci – carillon „Gdańsk”, to mobilny instrument, który może dostać się do niemal każdej miejscowości w Polsce i w Europie. Wszystkimi zarządza Muzeum Gdańska.
Od 31 lipca do 29 sierpnia trwa XXII Gdański Festiwal Carillonowy, podczas którego można wysłuchać koncertów carillonowych z wież kościoła św. Katarzyny i Ratusza Głównego Miasta. W tym roku nowością jest transmisja koncertów na żywo w Internecie.
Więcej na: www.carillongdansk.pl/