Zdjęcie przedstawia Długi Targ z lotu ptaka. W centrum Bazylika Mariacka, gmach Ratusza Głównego Miasta oraz fasada Dworu Artusa i Fontanna Neptuna. Wokół liczne kamienice.

Akredytacje dziennikarskie na obchody 50-lecia Muzeum Gdańska

23 września br. o godz. 13:00 w gdańskim Dworze Artusa odbędzie się uroczystość z okazji 50-lecia Muzeum Gdańska. Podczas spotkania odbędzie się koncert na odrestaurowanym najstarszym gdańskim fortepianie w wykonaniu Sławka Jaskułke, a także nastąpi odsłonięcie repliki jelenia nad Ławą św. Rejnolda wykonanej przez Stanisława Wyrostka na zlecenie Bractw Ław Gdańskiego Dworu Artusa w Lubece. Z okazji uroczystości do Muzeum Gdańska trafi m.in. grafika Dominika Włodarka przekazana przez prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz.

Akredytacje dziennikarskie na obchody jubileuszu przyjmowane będą do wtorku, godz. 22:00. Podstawą do przyjęcia jest przesłanie skanu załączonego formularza. Transmisje na żywo z wydarzenia będą prowadzone przez portal gdansk.pl oraz na profilu Muzeum Gdańska na Facebooku.

Formularz akredytacyjny dla subskrybentów biura prasowego Muzeum Gdańska do pobrania w załączniku na końcu informacji (obok pola drukuj).

Skrótowy harmonogram obchodów 50-Lecia Muzeum Gdańska

Kiedy: 23 września 2020 r. (środa), godz. 13.00-16.00

MIEJSCA OBCHODÓW

Gala: Dwór Artusa, Długi Targ 43/44