Zdjęcie wykonane z drona przedstawia budynek Kuźni Wodnej wraz z otoczeniem. W centralnym miejscu jest budynek kuźni, po lewej i prawej sąsiadujące budynki,  w tle zbiornik wodny na Potoku Oliwskim oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Ponad 140 nowych eksponatów w Kuźni Wodnej w Oliwie

Zapraszamy na spotkanie dla dziennikarzy poświęcone zakończeniu pierwszego etapu prac zabezpieczających w Kuźni Wodnej w Oliwie z udziałem dyrektora Muzeum Gdańska Waldemara Ossowskiego, kierownika oddziału Remigiusza Pacera oraz Pani Hanny Rogozy, która przekazała do zbiorów Muzeum Gdańska blisko 140 szt. narzędzi kowalskich z kuźni zmarłego w 2018 r. męża, Leonarda Andrzeja Dajkowskiego.

Podczas spotkania odbędzie się prezentacja przygotowanych do zwiedzania wnętrz Kuźni Wodnej oraz przekazanych darów.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 23 listopada 2020 r., o godz. 14:00 w Kuźni Wodnej w Oliwie przy ul. Bytowskiej 1a.