Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Zdjęcie przedstawia koszulkę piłkarską KS Gedania z długimi rękawami. Środek jest czerwony, boki i rękawy są białe. W tle czarno-białe zdjęcie przedstawiające sportowców z dwudziestolecia międzywojennego ustawionych w szeregu spoglądających na widza.
Zdjęcie portretowe: dr Andrzej Gierszewski

dr Andrzej Gierszewski
Muzeum Gdańska

Data publikacji 13:32

Nowa na wzór starej. Nowy eksponat w zbiorach Muzeum Gdańska

Do zbiorów Muzeum Gdańska trafi okolicznościowa, upamiętniająca przedwojennych gedanistów zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej koszulka piłkarska gdańskiego Klubu Sportowego Gedania 1922, która stylistyką nawiązuje do projektu przedwojennego odpowiednika, prezentowanego obecnie na wystawie stałej w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku.    

Przekazanie eksponatu odbędzie się w czwartek, 26 listopada 2020 r., o godz. 11:00 w Muzeum Poczty Polskiej 1/2 w Gdańsku. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Muzeum Gdańska: Waldemar Ossowski, dyrektor oraz Marek Adamkowicz, kierownik Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku oraz Władysław Barwiński, prezes KS Gedania 1992, Henryka Flisykowska, przewodnicząca Koła Rodzin byłych Pracowników Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku, Jolanta i Roman Sikorowscy – członkowie rodziny Ferdynanda Fritscha, przedwojennego trenera Gedanii, a także Barbara Janczukowicz - córka pięściarza Jana Biangi.

 

„Nowa na wzór starej”. Uroczystość przekazania koszulki KS Gedania 1922

Typ: spotkanie dla dziennikarzy (otwarte, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego)

Kiedy: 26 listopada 2020 r. (czwartek), o godz. 11:00

Gdzie: Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, pl. Obrońców Poczty Polskiej 1/2