Na zdjęciu trzy książki ułożone jedna na drugiej. Na okładce napis "Co daje Muzeum?"

Świąteczne przeceny na książki o historii Gdańska

Czy jest coś lepszego niż dobra książka? W świeżo uruchomionym sklepie internetowym Muzeum Gdańska można kupić aż 23 pozycje wydawnicze w przedświątecznej promocji. Rabaty na wybrane produkty sięgają 70%, a niektóre pozycje przecenione są o blisko 80 zł względem ceny regularnej. W ofercie promocyjnej znajdują się także tegoroczne, nagradzane w konkursach publikacje, np. „Srebra od pokoleń” i „Miasta skoszarowane”.

Zgodnie z danymi Biblioteki Narodowej w 2019 r. aż 39% Polek i Polaków przeczytało przynajmniej jedną książkę, przy czym najchętniej, blisko co czwartą, kupiono. Kupione publikacje chętnie też wypożyczaliśmy znajomym. W dość trudnym dla nas wszystkich roku zdecydowaliśmy się obniżyć ceny naszych wydawnictw z myślą o wszystkich miłośnikach dobrych książek o historii Polski i Gdańska, mając nadzieję, że lektura wybranych pozycji umili wszystkim czas świąt. Wśród wybranych książek znajdują się nie tylko tegoroczne, nagradzane wydawnictwa, ale także bogato ilustrowane katalogi wystaw czasowych, bądź wydany w ubiegłym roku album fotograficzny Chrisa Niedenthala. Drugą kategorią są zestawy upominków dla dzieci. Znajdziemy tu puzzle i książki z łamigłówkami – mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.

Wśród objętych promocją znajdują się również wydawnictwa specjalistyczne, np. „Okna w Gdańsku” poruszające problem dawnej stolarki okiennej, ilustrowana publikacja o historii narodzin polskiego Rock’n’rolla, czy rezultaty badań archeologicznych przy Twierdzy Wisłoujście. Przeceniono także przewodnik po Muzeum Gdańska, który można kupić z myślą o zaplanowanej wizycie nad Motławą.

Rabaty sięgają nawet 70%. Największymi przecenami objęte są album fotograficzny Chrisa Niedenthala „Niedenthal. Gdańsk 2018”, zdobywca tytułu Najpiękniejsza Książka Roku 2019 w kategorii „Książki naukowe i popularnonaukowe”, czyli bogato ilustrowany, zawierający eseje historyczne katalog wystawy „Srebra od pokoleń. Gdańscy złotnicy. Stumpfowie 1804-1945” oraz wyróżnioną w tej samej kategorii książkę naukową „Miasta skoszarowane” autorstwa dr. Jana Daniluka.

Wszystkie, objęte promocją publikacje dostępne są pod adresem sklep.muzeumgdansk.pl. Podane na witrynie internetowej ceny pozycji nie obejmują kosztów dostawy.