Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Zdjęcie portretowe: dr Andrzej Gierszewski

dr Andrzej Gierszewski
Muzeum Gdańska

Data publikacji 11:09

Poznaj kolekcję złotnictwa Muzeum Gdańska. Wygraj cenną książkę

W najbliższy czwartek, 10 czerwca, o godz. 17:00 rozpocznie się spotkanie online poświęcone zbiorom złotnictwa Muzeum Gdańska. O historii złotnictwa opowiedzą dr Anna Frąckowska z Muzeum Gdańska oraz Anna Baranowska-Fietkiewicz z Muzeum Narodowego w Gdańsku. Spotkanie poprowadzi Marzena Bakowska. Wśród uczestników zostanie wylosowana nagroda… 591-stronnicowy katalog wydany w 2019 r. przez miejskie muzeum.

Kolekcja złotnictwa Muzeum Gdańska liczy sobie 49 lat i obejmuje ponad 450 obiektów. Podczas spotkania zostaną omówione zagadnienie związane z historią złotnictwa oraz najciekawsze przykłady.

Weź udział. Możesz wygrać cenną publikację

Uczestnicy spotkania online wezmą udział w losowaniu nagrody głównej, czyli wartego 286 zł katalogu "Złotnictwo od XVII do XX wieku".  591-stronnicowa publikacja zawiera dużo ilustracji, ma ciekawą szatę graficzną zaprojektowaną przez Eurydykę Katę i Rafała Szczawińskiego ze studia re:design. Jest to też najcięższa publikacja wydana przez Muzeum. Waży około 3 kilogramów. Losowanie nagrody odbędzie się pod koniec spotkania.

Aby wziąć udział w 96. spotkaniu z cyklu Czwartki w Muzeum Gdańska należy wysłać maila na adres czwartki@muzeumgdansk.pl. Zwrotnie odesłany link do transmisji w aplikacji MS Teams. Do uczestnictwa nie jest konieczne posiadanie aplikacji, wystarczy dowolna przeglądarka internetowa.  

O katalogu "Złotnictwo od XVII do XX wieku"

Jest to pierwszy w historii Muzeum Gdańska katalog zbiorów. Wydawnictwo to praca zbiorowa pracowników merytorycznych z kilku oddziałów Muzeum, prezentująca bardzo ciekawą kolekcję sreber, w tym wykonana przez gdańskich złotników w XIX i XX w. Katalog zawiera esej wprowadzający oraz 453 noty katalogowe.

Opis bibliograficzny

„Złotnictwo od XVII do XX wieku. Katalog zbiorów Muzeum Gdańska”, red. Anna Frącowska, Gdańsk 2019 (Katalog zbiorów Muzeum Gdańska, t. 1), ISBN 978-83-61077-03-9, nakład: 300 egz.

Czwartki w Muzeum Gdańska (96). Nie wszystko złoto...

  • Kiedy: 10 czerwca 2021 (czwartek), godz. 17:00-18:00
  • Gdzie: online / MS Teams
  • Rejestracja: czwartki@muzeumgdansk.pl
  • Prowadzący: Marzena Bakowska
  • Prelegenci: dr Anna Frąckowska (Muzeum Gdańska) i Anna Baranowska-Fietkiewicz (Muzeum Narodowe w Gdańsku)
  • Uwagi: po rejestracji mailowej uczestnik otrzyma zwrotnie link umożliwiający udział w wydarzeniu

 

 

 

Załączniki