Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses Musicales, mat  GGP JM

Brazylijska batucada w Domu Uphagena

W nadchodzącą sobotę, 25 września 2021 roku, w Domu Uphagena odbędzie się koncert Gdańskiej Grupy Perkusyjnej Jeunesses Musicales. W repertuarze utwory należące do czołowej literatury perkusyjnej oraz transkrypcje największych przebojów muzyki klasycznej i jazzowej. Udział w koncercie jest bezpłatny.

Jeunesses Musicales powstała w 1985 r. Zespół złożony jest z obecnych uczniów i wychowanków prof. Piotra Sutta, prowadzącego klasę perkusji w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Od początku istnienia zespół wielokrotnie koncertował w Polsce i poza granicami kraju. Najważniejsze koncerty to: udział w festiwalach Poznańska Wiosna Muzyczna, Gaudeamus we Wrocławiu, występy na koncertach organizowanych przez Filharmonię Narodową w Warszawie, Filharmonię Białostocką, Filharmonię Bałtycką, Filharmonię Kaliską, Filharmonię Łódzką, Filharmonię Szczecińską, Operę Bałtycką, koncerty ze Scholą Cantorum Gedanensis, a także tournée we Włoszech (koncerty w sali RAI), Szwajcarii, Szwecji, Litwie, Niemczech i Francji.

GGP koncertowała ze światowej sławy artystami, m.in. z Johnem Beckiem, Johnem Wootonem, Julie Hill, Danem Moorem, Andersem Åstrandem, Ruudem Wienerem, Nana Formosa Percussion Duo, Jean-Beptiste Leclere’em, Twincussion Duo, Walterem Mertensem, Ignacio Ceballos Martinem, Lalo i Julie Davila, Claudio Santangelo, Nilsem Rohwerem, Jensem Schlieckerem i Kaiem Stensgardem.

W programie koncertu

• Pulse Percussion Trio - Surprise!
  • Eric Zak - Chasing the Caribou
  • Antonio Vivaldi - Wiosna (I cz.) opracowanie na kwintet perkusyjny - Piotr Sutt)
  • Karl-Heinz Koper - Tamburlesca
  • Emmanuel Sejourne - Akadinda