Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Zdjęcie portretowe: dr Andrzej Gierszewski

dr Andrzej Gierszewski
Muzeum Gdańska

Data publikacji 09:09

Książki o Gdańsku już od 4 złotych. Internetowa promocja Muzeum Gdańska

Wystartowała świąteczno-noworoczna wyprzedaż publikacji o historii Gdańska. W sklepie internetowym Muzeum Gdańska przeceniono 45 pozycji: albumów fotograficznych, katalogów wystaw, książek, przewodników i płyt muzycznych. Promocja potrwa do 30 stycznia 2022 roku.

– Przez ostatnie cztery lata Muzeum Gdańska wydało 45 publikacji i kilka płyt z utworami wykonywanymi na gdańskich carillonach i najstarszym fortepianie w mieście – mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska. – Świąteczno-noworoczną promocję kierujemy do wszystkich sympatyków historii i dźwięków naszego miasta, bez względu na wiek. Nowe ceny zyskały zarówno publikacje sprzed kilku lat, jak i te najnowsze. Niektóre z nich zdobywały nagrody i wyróżnienia w konkursach w Polsce i poza nią. W ten sposób dzielimy się z mieszkańcami wiedzą o przeszłości i sztuką, które dają poczucie dumy z przynależności do społeczności tworzącej Gdańsk.

Promocyjne ceny obowiązywać będą tylko w sklepie internetowym Muzeum Gdańska do 30 stycznia 2022 roku. Zakupione publikacje będzie można zamówić z dostawą lub odebrać osobiście w Ratuszu Głównego Miasta przy ul. Długiej 46/47. 

Dla dzieci i dorosłych już od 4 złotych

W najkorzystniejszej cenie, już od 4 złotych, dostępne będą książeczki dla dzieci, w których główną bohaterką jest muzealna sowa. Najmłodsi poznają z nich historie związane z herbem Gdańska, bursztynem bałtyckim i Domem Uphagena. Kolejną przecenioną pozycją dla dzieci jest pozycja o wizytach królów w dawnym Gdańsku.

W cenie 4 złotych dostępna będzie również publikacja o związkach Józefa Piłsudskiego z Gdańskiem oraz foldery angielsko i niemieckojęzyczne po Ratuszu Głównego Miasta. Na 20 złotych została wyceniona pierwsza z serii opowieści dla dzieci o historii gdańskich założeń parkowych, w której jeż, myszka i krecik przybliżają dzieciom historię Wielkiej Alei.

Nagradzane publikacje nawet o połowę taniej

Najkorzystniejsza promocja obejmuje przygotowany przez znanego na całym świecie fotoreportera Chrisa Niedenthala album fotograficzny oraz książka o historii obrony Westerplatte dr. Andrzeja Drzycimskiego, dostępne odpowiednio w cenie 60 i 29 złotych.

Wśród przecenionych książek znalazł się także katalog wyrobów złotniczych rodziny Stumpfów z okresu XIX i XX wieku. Przygotowane przez dr Annę Frąckowską i zespół autorów „Srebra od Pokoleń” zostały nagrodzone w konkursie Najpiękniejsza Książka Roku. Zniżkę otrzymamy także na wyróżnione w tym samym konkursie „Miasta Skoszarowane” dr. Jana Daniluka. Mniej zapłacimy również za nominowaną na Pomorskiej Nagrody Literackiej Wiatr od Morza książkę dr. Janusza Dargacza o historii kąpielisk morskich. Publikacje zostały wycenione odpowiednio na 100, 60 i 44 złote.

Ciekawym pomysłem na prezent mogą okazać się niedawno wydane “Kolory Dawnego Gdańska” dr Anny Kriegseisen. Publikację przeceniono z 65 na 50 złotych.

Dźwięki Gdańska

W przygotowanej ofercie znajdują się również dwie płyty muzyczne. Na 15 złotych została wyceniona płyta z utworami Fryderyka Chopina w wykonaniu dr. Macieja Gańskiego wykonane na najstarszym gdańskim fortepianie. Instrument pochodzi z ok. 1830 roku. 

Z kolei 25 złotych to promocyjna cena wydawnictwa muzycznego z utworami przygotowanymi na gdańskie carillony. Autorskie kompozycje Elżbiety Sikory, Aleksandra Nowaka, Zygmunta Krause, Pawła Mykietyna oraz Agaty Zubel wykonuje dr Monika Kaźmierczak, carillonistka miejska z Muzeum Gdańska.

Załączniki