Ratusz 1 jpg

Alicja Bittner

Ratusz Głównego Miasta otwarty dla zwiedzających

Od piątku, 30 września Ratusz Głównego Miasta będzie czynny dla zwiedzających. Weekend to ostatnia szansa na zobaczenie wystawy „Arcydzieła sztuki polskiej ze zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach. Dzieje wędrującej kolekcji" prezentującej działa mistrzów malarstwa, w tym obrazy Matejki, Kossaka, Malczewskiego, Boznańskiej. Będzie ona dostępna do 2 października. W Galerii Palowej Ratusza prezentowana jest również wystawa czasowa: „Wolę o tym nie mówić”. Tożsamość gdańszczan a powojenna rzeczywistość. W tych dniach Ratusz Głównego Miasta będzie czynny w godzinach 10.00-18.00.

Informuję również, że w związku z trwającym od 27 września 2022 r. strajkiem pracowników ochrony, który spowodował konieczność zamknięcia Ratusza Głównego Miasta, Muzeum Gdańska rozwiązało umowę z firmą dotychczas świadczącą usługi ochrony w obiektach. W okresie wypowiedzenia umowy pracownicy ochrony będą pełnili swoje obowiązki. Muzeum obecnie zbiera oferty do rozpoczęcia współpracy z nowym podmiotem.