Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Zdjęcie portretowe: dr Andrzej Gierszewski

dr Andrzej Gierszewski
Muzeum Gdańska

Data publikacji 14:23

Akademia Bursztynu już wkrótce w karnawałowej odsłonie

Jola Słoma i Mirek Trybulak, znani trójmiejscy artyści i projektanci biżuterii, poprowadzą pierwsze spotkanie Akademii Bursztynu w Nowym Roku. Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak przygotować własny projekt karnawałowego stroju lub elementu stroju z uwzględnieniem Złota Bałtyku. Nieodpłatne zajęcia odbędą się 12 stycznia 2023 roku o godz. 17.00 w sali edukacyjnej Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie. 

– Jeśli ktoś planuje zabawę karnawałową, z rodziną, przyjaciółmi, to w Gdańsku nie może na niej zabraknąć bursztynu. – mówi Renata Adamowicz z Muzeum Gdańska, kierowniczka Muzeum Bursztynu. – Jola Słoma i Mirek Trymbulak opowiedzą o tworzeniu kolekcji mody, którym zawsze towarzyszył bursztyn. Zdradzą jak udało się go przenieść na pokazy mody, a potem przekonać, że Złoto Bałtyku wygląda dobrze nie tylko na lnianej lub czarnej sukience, ale doskonale łączy się z kolorowymi tkaninami o różnych fakturach.  

Początki kariery artystów związanych z Atelier Smaku zaczęły się na Międzynarodowych Targach Bursztynu Amberif, na których przełamywali stereotypy, że bursztyn najlepiej prezentuje się… w gablocie. Temat spotkania zostanie poświęcony również autorskiej biżuterii z bursztynem ,,Soul Bijou” oraz o weneckich maskach karnawałowych z bursztynem.

Akademia Bursztynu. Spotkanie dla dorosłych nr 3

O bursztynie, modzie i weneckich maskach karnawałowych" z Jolą Słomą & Mirkiem Trymbulakiem, projektantami mody i biżuterii

  • Kiedy: 12 stycznia 2023 (czwartek), godz. 17.00-18.00
  • Gdzie: Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie, Sala edukacyjna, ul. Wielkie Młyny 16
  • Wejście: od ul. Na Piaskach i Domu Młynarza
  • Wstęp: wolny