Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Wernisaż wystawy Olgi Boznańskiej. Zdjęcie przedstawia dwie osoby, mężczyznę i kobietę (po prawej) stojących plecami. Za nimi w tle fragment autoportretu artystki.
Zdjęcie portretowe: dr Andrzej Gierszewski

dr Andrzej Gierszewski
Muzeum Gdańska

Data publikacji 09:04

Malarstwo Olgi Boznańskiej. W weekend kolejne spotkania kuratorskie

W dniach 2-3 marca 2024 roku odbędzie się druga tura oprowadzań kuratorskich po wystawie „Olga Boznańska. Ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie”, która obecnie prezentowana jest w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku. Do dyspozycji zainteresowanych czeka łącznie 200 miejsc. Bilety normalne i ulgowe można zakupić na stronie internetowej Muzeum Gdańska.

– Propozycje dodatkowych terminów adresowane są do wszystkich miłośników sztuki i malarstwa, którzy nie zdążyli lub nie mogli wziąć udziału w poprzedniej edycji spotkań – mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska. – Od początku lutego spłynęła do nas łącznie blisko setka maili od osób, które prosiły o dodatkową turę. Tak duże zainteresowanie nas pozytywnie zaskoczyło, dlatego wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie zapraszamy na kolejną odsłonę spotkań z Olgą Boznańską.

Po świecie uznanej artystki i jej dzieł oprowadzi Urszula Kozakowska z Muzeum Narodowego w Krakowie, opiekunka kolekcji. Dla zainteresowanych zwiedzaniem przeznaczono 200 miejsc w czterech turach. Bilety w cenie 25 złotych (normalne) i 18 zł (ulgowe) można zakupić poprzez stronę internetową Muzeum Gdańska.

Spotkania odbywają się na II piętrze sal wystawowych Ratusza Głównego Miasta przy ul. Długiej 46/47. Rozpoczęcie każdego spaceru ma miejsce na Sieni Dolnej.

W oprowadzaniu kuratorskim w sobotę, 2 marca, o godz. 14.00 weźmie udział Marta Jaroń, tłumaczka Polskiego Języka Migowego. 

Terminy oprowadzań kuratorskich po wystawie "Olga Boznańska"

  • 2 marca 2024 (sobota), godz. 12.00-13.00
  • 2 marca 2024 (sobota), godz. 14.00-15.00 (również oprowadzenie w języku PJM)
  • 3 marca 2024 (niedziela), godz. 10.00-11.00
  • 3 marca 2024 (niedziela), godz. 12.00-13.00
  • Bilety: muzeumgdansk.pl

Na każde ze spotkań obowiązuje limit 50 osób.