Zdjęcie. Obraz z ramą. Na obrazie widok na dom, statek oraz dwie postacie.
Zdjęcie portretowe: Andrzej Gierszewski

Andrzej Gierszewski

Dalekie światy – bliskie strony. Wystawa czasowa w Galerii Palowej

Egzotyczne krajobrazy, obrazy minionego życia codziennego i widoki dawnego Gdańska wykonane z niemalże fotograficzną precyzją. W najbliższy czwartek w Galerii Palowej Ratusza Głównego Miasta obędzie się otwarcie wystawy czasowej Dalekie światy – bliskie strony”. Na wystawie znajdzie się kilkadziesiąt prac gdańskich przedstawicieli romantyzmu z kolekcji Andrzeja Walasa.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kameralnym otwarciu z udziałem Andrzeja Walasa oraz przedstawicieli Muzeum Gdańska: Waldemara Ossowskiego, dyrektora i Doroty Powirskiej, kuratorki wystawy. Spotkanie dla dziennikarzy odbędzie się 4 marca br., o godz. 15:00.

Dalekie światy – bliskie strony”. Gdańscy artyści romantyczni w kolekcji Andrzeja Walasa

• Gdzie: Ratusz Głównego Miasta, Galeria Palowa, ul. Długa 46/47
  • Kiedy: 4 marca (czwartek) 2021, godz. 15:00