Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Arka Noaha167x126 (1)
Zdjęcie portretowe: Andrzej Gierszewski

Andrzej Gierszewski
Muzeum Gdańska

Data publikacji 13:46

Optikum Nowego Świata. "Baśniowe" obrazy Włodzimierza Szpingera

Ceniony i znany poza granicami Polski. U nas wciąż nieodkryty. Swój pierwszy obraz namalował w wieku 7 lat. Jego malarstwo, wzorowane na flamandzkich i niderlandzkich mistrzach, zawiera echa mrocznych skandynawskich mitów oraz słoneczne pejzaże i jasne barwy południowej Europy.  Wystawę prac Włodzimierza Szpingera można obejrzeć do 15 czerwca br. w Ratuszu Głównego Miasta.

Na salach wystawowych siedziby Muzeum Gdańska prezentowanych jest 69 obrazów absolwenta obecnej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w tym nowych namalowanych w okresie 2019-2020 roku. Nasycone symboliką i odwołaniami do Breughlów, Dürera, czy Memlinga dzieła przedstawiają w groteskowy sposób naszą historię i... codzienność. Ta ostatnia jest również pretekstem do przedstawienia natury człowieka.

Wystawa „Optikum Nowego Świata” w Ratuszu Głównego Miasta to jedyna możliwość dla miłośników malarstwa na zobaczenie wszystkich prac artysty. Niemalże wszystkie zostały sprowadzone z całego świata dzięki uprzejmości prywatnych kolekcjonerów – właścicieli prac Włodzimierza Szpingera oraz współorganizatora wystawy, warszawskiej Galerii Quadrilion.  

Z okazji prezentacji wystawy, która na udostępnienie czekała od marca br., w środę, 19 maja, o godz. 12:00 w Sali Morskiej Ratusza Głównego Miasta odbędzie się spotkanie dla dziennikarzy z Włodzimierzem Szpingerem.

Optikum Nowego Świata. Spotkanie dla dziennikarzy z Włodzimierzem Szpingerem

  • Kiedy: 19 maja 2021 (środa), godz. 12:00
  • Gdzie: Ratusz Głównego Miasta, Sala Morska, ul. Długa 46/47
  • Spotkanie odbywa z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego