2021 05 19 Konferencja pras  do wystawy W Szpingera, Fot  A Grabowska, mat MG 1 (1 of 1) (14)
Zdjęcie portretowe: Andrzej Gierszewski

Andrzej Gierszewski

Gdański symbol groteską malowany! Nowy dar dla Muzeum Gdańska

Jutro do zbiorów Muzeum Gdańska trafi obraz cenionego na świecie malarza, Włodzimierza Szpingera. Tematyka podarowanego dzieła nawiązuje do jednego z charakterystycznych motywów związanym z historią Gdańska. Kompozycja… nasycona jest symboliką i właściwym dla artysty groteskowym humorem wzorowanym na malarstwie dawnych mistrzów: Hieronima Boscha i Piotra Breughla.

O tym co i dlaczego przedstawia obraz oraz jakie będą jego dalsze losy, opowiedzą

• Włodzimierz Szpinger
  • Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.

20-minutowe spotkanie dla dziennikarzy odbędzie się w piątek, 18 czerwca 2021, o godz. 11:00 w Sali Morskiej Ratusza Głównego Miasta przy ul. Długiej 46/47.

• Kiedy: 18 czerwca 2021 (piątek), godz. 11:00-11:20
  • Gdzie: Ratusz Głównego Miasta, Sala Morska (III p.), ul. Długa 46/47
  • Uwagi: spotkanie odbędzie się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego
  • Uwagi: wejście dla turystów przez dziedziniec wewnętrzny (na lewo od przedproża) od strony Dlugiej