AORTA
Zdjęcie portretowe: Andrzej Gierszewski

Andrzej Gierszewski

Stalowa rzeźba Oskara Zięty nad głowami widzów w Dworze Artusa

Prawie 13 metrów długości i 250 kilogramów stali niemalże na wyciągnięcie ręki zwiedzającego. W odbiciu rzeźby znajdą się Wieki Piec, malowidła oraz historyczne modele okrętów z Wielkiej Hali Dworu Artusa. 24 czerwca br., o godzinie 11.00 na wystawie czasowej „W głębi odbicia” w Dworze Artusa rozpocznie się konferencja prasowa poświęcona najnowszej interwencji Oskara Zięty, znanego na świecie architekta i projektanta.

Podczas spotkania prasowego z udziałem Oskara Zięty oraz dr Ewy Barylewskiej-Szymańskiej, zastępcy dyrektora Muzeum Gdańska przedstawione zostaną ogólne założenia wystawy, najważniejsze eksponaty oraz stalowa rzeźba, której kształt pozostanie tajemnicą do najbliższego czwartku.

W głębi odbicia | Stalowa rzeźba – przedpremierowa prezentacja z udziałem Oskara Zięty

Kiedy: 24 czerwca 2021 (czwartek), godz. 11.00-11.30

Gdzie: Wielka Hala Dworu Artusa w Gdańsku, Długi Targ 43/44

Limit dziennikarzy: 25 osób