Kwatera AK na Cmentarzu Łostowickim, luty 2020 r , Dominik Paszliński, www gdansk pl
Zdjęcie portretowe: Andrzej Gierszewski

Andrzej Gierszewski

Pamiętamy o bohaterach. Cmentarz Srebrzysko

W poniedziałek, 25 października 2021 roku o godz. 10:00 na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko rozpocznie się akcja "Cmentarze Bohaterów" realizowana przez Muzeum Gdańska, Szkołę Podstawową nr 60 oraz działaczy społecznych.

Celem inicjatywy poprzedzającej dzień Wszystkich Świętych oraz lekcji historii dla młodzieży jest upamiętnienie gdańszczanek oraz gdańszczan służących w czasie w II wojny światowej w ramach struktur Polskiego Państwa Podziemnego, walczących na frontach II wojny światowej oraz związanych z opozycją demokratyczną. W akcji sprzątania grobów wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 60, nauczyciele oraz muzealnicy z Muzeum Gdańska.

Cmentarze bohaterów

Kiedy: 25 października 2021 (poniedziałek), godz. 10:00-13:00

Gdzie: Cmentarz Srebrzysko, ul. Srebrniki 12 (przed bramą)

Osoby: prof. Jerzy Grzywacz, dr Janusz Marszalec, Mateusz Jasik oraz Mikołaj Wysiecki (SP 60)