Grafika organizatora wydarzenia. Po lewej stronie obraz, po prawej logo ToTuart oraz Tomasz Sętowski. Wystawa jubileuszowa. Ratusz Głównego Miasta 21.11.2021-30.01.2022, Muzeum Gdańska, Ratusz Głównego Miasta
Zdjęcie portretowe: Andrzej Gierszewski

Andrzej Gierszewski

Imaginarium. Wernisaż wystawy Tomasza Sętowskiego w Muzeum Gdańska

wystawy czasowej Imaginarium. W Ratuszu Głównego Miasta zostanie zaprezentowanych 50 wybranych prac jednego z najwybitniejszych artystów nurtu realizmu fantastycznego.

Na salach wystawowych Ratusza Głównego miasta zostaną zaprezentowane prace malarskie, inkografie, rzeźby oraz grafiki. „Imaginarium” uzupełnia 300-stronicowy album z najciekawszymi pracami artysty obchodzącego w tym roku dwa jubileusze: 40. lecie twórczości oraz 60. rocznicę urodzin.

W wernisażu wystawy na Sali Morskiej wezmą udział:

• Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska
  • Marek Duchnowski, inicjator wystawy z warszawskiej galerii sztuki współczesnej ToTuart
  • Tomasz Sętowski, artysta, autor prac

Wystawa będzie dostępna dla publiczności w terminie 22.11.2021 (poniedziałek) – 30.01.2022 (niedziela).

Tomasz Sętowski (ur. 1961) - jeden z najwybitniejszych artystów nurtu realizmu fantastycznego. Jego prace znajdują się w kolekcjach na całym świecie. Dzieła Mistrza to połączenie wirtuozerii technicznej, niezwykłej wyobraźni i niepowtarzalnego stylu. W ciągu ostatnich 5 lat ceny za jego obrazy wzrosły 4-krotnie (dane na podstawie wyników aukcyjnych artinfo.pl na dzień 17.10.2021).

Studiował na kierunku artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. W 1991 roku został członkiem ZPAP. Po indywidualnym debiucie w kraju (wystawa w BWA, Częstochowa 1994), jego prace zostały włączone do wystawy objazdowej „Surrealiści polscy” prezentowanej w Polsce w latach 1995-1997. W roku 1998 jego twórczością zajęła się nowojorska galeria Stricoff Fine Art Ltd.

Imaginarium. Wernisaż wystawy Tomasza Sętowskiego

Kiedy: 20 listopada 2021 (sobota), godz. 18.00