www 1140 739 2
Zdjęcie portretowe: Andrzej Gierszewski

Andrzej Gierszewski

Cisza / Silence. Fotoreporterzy Prezydentowi Gdańska

Wystawa fotografii zorganizowana przez Muzeum Gdańska we współpracy ze środowiskiem pomorskich fotoreporterów, dokumentuje czas żałoby w Gdańsku sprzed trzech lat. Historię, często jej nieznane wątki, przybliży ponad 60 zdjęć wykonywanych od momentu informacji o śmierci prezydenta Pawła Adamowicza do dnia uroczystości pogrzebowych.

Autorami fotografii prezentowanych na wystawie są Anna Bobrowska, Michał Czacharowski, Renata Dąbrowska, Marcin Gadomski, Karolina Misztal, Krzysztof Mystkowski, Mirosław Pieślak, Piotr Połoczański, Anna Rezulak i Mateusz Słodkowski. Kuratorkami wystawy są Katarzyna Kurkowska z Muzeum Gdańska i fotoreporterka Karolina Misztal.

Wystawa zostanie otwarta w trzecią rocznicę śmierci prezydenta, 14 stycznia 2022 r. o godzinie 14.00 w Galerii Palowej Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku. 50-minutowa minutowa uroczystość otwarcia rozpocznie się na dziedzińcu wewnętrznym Ratusza Głównego Miasta.

W otwarciu wystawy wezmą udział rodzina, przyjaciele, bliscy współpracownicy śp. Pawła Adamowicza oraz fotoreporterzy.

Cisza / Silence. Wernisaż wystawy

Kiedy: 14 stycznia 2022 (piątek), godz. 14.00-14.50

• Powitanie i przemówienia - 14.00-14.25
  • Zwiedzanie wystawy - 14.30-14.50

Gdzie: Ratusz Głównego Miasta, dziedziniec wewnętrzny & Galeria Palowa, ul. Długa 46/47, Gdańsk

Akredytacje: a.gierszewski@muzeumgdansk.pl / 512 418 751

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi. Uczestników prosimy o trzymanie dystansu fizycznego i zasłanianie ust i nosa.
Liczba miejsc ograniczona.