5 xenofauna Filip Prec ASP GDN
Zdjęcie portretowe: Andrzej Gierszewski

Andrzej Gierszewski

Dwie wystawy w Muzeum Bursztynu. Osiem ósmych i Trend Book 2022

22 marca 2022 roku o godz. 19.00 w Muzeum Bursztynu w ramach Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING 2022 odbędą się dwa wernisaże wystaw czasowych. Kuratorem projektów Osiem Ósmych i 12. odsłony Trend Book jest prof. Sławomir Fijałkowski z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Na obu wystawach zostanie zaprezentowanych łącznie blisko 200 prac. Osiem Ósmych składa się z ponad 120 autorskich projektów kuratora wystawy, natomiast 12. edycja Trend Book’a obejmuje ponad 70 prac międzynarodowego grona artystów. Zobaczymy na niej m. in. prace przygotowane w środowisku wirtualnej rzeczywistości.

W wernisażu wystaw wezmą udział bursztynnicy – wystawcy targów Amberif Spring oraz kupcy z całego świata. Obowiązują akredytacje i zaproszenia.

Trend Book powstał przy współpracy z Urzędem Miejskim w Gdańsku oraz Krajową Izbą Gospodarczą Bursztynu.

• Kiedy: 22 marca 2022 (wtorek), godz. 19.00
  • Gdzie: Muzeum Bursztynu, ul. Wielkie Młyny 16, Gdańsk

• 19.00 powitanie / Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska
  • 19.05 przemówienie / Andrzej Bojanowski, Prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich