mg-w nastroju miasta-plakat-cyfrowy-1920x1080(1) dobre logo
Zdjęcie portretowe: Andrzej Gierszewski

Andrzej Gierszewski

Program otwarcia Galerii Malarstwa - Dwór Artusa w ramach Nocy Muzeów 2022

Galeria Malarstwa - Dwór Artusa to nowa propozycja na mapie turystycznej Gdańska. Dzięki współpracy z mecenasem Galerii Malarstwa, czyli Browarem Amber w Bielkówku, powracamy do idei przyświecającej niegdyś XIX-wiecznemu kolekcjonerowi, Lesserowi Giełdzińskiemu. Otwarcie nastąpi 14 maja o godz. 16.00 w Dworze Artusa w Gdańsku.

W ramach uroczystego otwarcia Galerii Malarstwa odbędzie się również wernisaż pierwszej wystawy. Przygotowanie „W nastroju miasta. Widoki i impresje przedwojennego Gdańska” poprzedziła długoletnia kwerenda i dziesiątki złożonych ofert na aukcjach na terenie całej Europy. W rezultacie do naszego miasta powróciło kilkadziesiąt dzieł. Mowa tu nie tylko o znanych i cenionych artystach, ale również ciekawych przykładach warsztatu malarzy z przełomu XIX i pierwszych trzech dekad XX wieku.  Nie zabraknie również utworów z epoki, wykonanych na najstarszym gdańskim fortepianie.

W uroczystości otwarcia wezmą udział

• Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska
  • Piotr Przybyło – właściciel Browaru Amber
  • Marek Skrętny, dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju – Browar Amber