Kossak Juliusz Krakowiak na koniu zbiory Muzeum Śląskiego
Zdjęcie portretowe: Andrzej Gierszewski

Andrzej Gierszewski

Dzień dla dziennikarzy z wystawą czasową „Arcydzieła sztuki polskiej”

Matejko, Malczewski, Kossak, Boznańska, Kossak, Stanisławski, Mehoffer, Hofman, Chełmoński. Nadchodzi wyjątkowa okazja, by prace wymienionych artystów zobaczyć na własne oczy, w samym sercu Gdańska.

Ponad 65 wyjątkowych obrazów i rzeźb zagości w Ratuszu Głównego Miasta dzięki współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach. Wędrująca kolekcja powstała z inicjatywy pierwszego dyrektora Muzeum, Tadeusza Dobrowolskiego. Pozyskiwał on dzieła cenionych malarzy, chcąc zrealizować zamysł przybliżenia sztuki i kultury polskiej na odzyskanym po I wojnie światowej Śląsku.

W ramach dnia dla dziennikarzy w czwartek, 9 czerwca 2022 roku, od godz. 10.00 do godz. 13.00 umożliwimy każdemu z zainteresowanych indywidualną podróż po wystawie „Arcydzieła sztuki polskiej ze zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach. Dzieje wędrującej kolekcji”. O pomyśle i zaprezentowanych dziełach opowie Joanna Szeligowska, kustosz z Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Rejestrację i obsługę akredytowanych dziennikarzy prowadzi Andrzej Gierszewski z Muzeum Gdańska. Mail oraz dane kontaktowe znajdują się w stopce po lewej stronie tekstu.

Dziennikarzy prosimy o określenie godziny wizyty oraz rodzaju przygotowywanej relacji.

Dzień dla dziennikarzy z wystawą „Arcydzieła sztuki polskiej”

• Kiedy: 9 czerwca 2022 (czwartek), godz. 10.00-13.00
  • Gdzie: Ratusz Głównego Miasta, II piętro sal wystawowych, ul. Długa 46/47
  • Akredytacje: tak
  • Czas indywidualnej wizyty: 20 min.

Wernisaż wystawy „Arcydzieła sztuki polskiej”

• Kiedy: 9 czerwca 2022 (czwartek), godz. 17.00-18.30
  • Gdzie: Ratusz Głównego Miasta, Wielka Sala Wety, II piętro sal wystawowych, ul. Długa 46/47
  • Wstęp: zaproszenia / wolny

Wystawa czynna do niedzieli, 2 października 2022 roku. Informacje o godzinach otwarcia i cenach biletów znajdują się na stronie www.muzeumgdansk.pl w zakładce „Wizyta w oddziałach”.