Coverfoto
Zdjęcie portretowe: Andrzej Gierszewski

Andrzej Gierszewski

Między niebem a ziemią. Prace ukraińskich bursztynników w Gdańsku

W Muzeum Bursztynu zaprezentowane zostaną prace ukraińskich bursztynników: obrazy, lampy, parawany i mozaiki. Wystawę będzie można obejrzeć do połowy stycznia 2023 roku.

Poza bursztynem bałtyckim artyści, m.in. Marko Santi, Andrzej Kuryło i Lyna Domiani, wykorzystali oko tygrysa, kwarc, jaspis, marmur, szkła witrażowe oraz gatunki drewna szlachetnego i nieszlachetnego.

Właścicielem wystawy czasowej, której wernisaż odbędzie się w czwartek, 10 listopada 2022 roku, o godz. 17.00, jest Stowarzyszenie „Ukraiński Bursztynowy Świat”.

Między niebem a ziemią. Harmonogram wernisażu

• Kiedy: 10 listopada 2022 (czwartek), godz. 17.00
  • Gdzie: Muzeum Bursztynu, oddział Muzeum Gdańska, poziom „0”, ul. Wielkie Młyny 16
  • Wstęp: wolny