Zdjęcie przedstawia widok na fasadę budynku Poczty Polskiej w Gdańsku przesłoniętego przez Pomnik Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, czyli postać uosabiającą Nike oraz pocztowca trzymającego karabin. Po prawej drzewa.
Zdjęcie portretowe: Andrzej Gierszewski

Andrzej Gierszewski

25 rocznica uniewinnienia Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

25 maja 1998 r. Sąd Krajowy w Lubece wydał wyrok uniewinniający Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. W 25 rocznicę tego wydarzenia Poczta Polska wraz z Muzeum Poczty Polskiej – Oddział Muzeum Gdańska zapraszają na prezentację okolicznościowej kartki pocztowej oraz datownika „Pamięci Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Niewinni”.

W uroczystości udział wezmą Jarosław Noch, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Gdańsku, Marek Adamkowicz z Muzeum Gdańska, kierownik Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku oraz członkowie Koła Rodzin byłych Pracowników Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku, a na stoisku Poczty Polskiej będzie można zakupić nowo wydaną kartkę pocztową. Tam też będzie stosowany towarzyszący jej datownik.

• Kiedy: 25 maja 2023, godz. 11.00-11.30
  • Gdzie: Muzeum Poczty Polskiej, oddział Muzeum Gdańska, pl. Obrońców Poczty Polskiej 1-2
  • Wstęp: dziennikarze