2  Dni Kaszubskie w Gdańsku
Zdjęcie portretowe: Andrzej Gierszewski

Andrzej Gierszewski

2. Gdańskie Dni Kaszubskie. Briefing prasowy

W dniach 8-14 czerwca 2023 roku w Gdańsku odbędzie się największe kaszubskie wydarzenie kulturalne. Wśród atrakcji znajdą się tematy związane z kaszubską muzyką, rybackim rzemiosłem, rękodziełem, regionalną kuchnią oraz spotkania z historią i literaturą. Szczegóły zostaną przedstawione podczas briefingu prasowego, który odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca, o godz. 11.00 w Hotelu Hilton.

Harmonogram i wydarzenia w ramach 2. Dni Kaszubskich w Gdańsku przedstawią:

• Bożena Ugowska, wiceprezeska Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
  • Łukasz Richert, dyrektor biura Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
  • Mieczysław Konkol, prezes Stowarzyszenia Pomerank z Jastarni
  • Marek Adamkowicz z Muzeum Gdańska, kierownik Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku
  • Dominik Karpik, szef kuchni Restauracji Mercato

Zainteresowani dziennikarze są proszeni o kontakt z Andrzejem Gierszewskim, rzecznikiem Muzeum Gdańska (a.gierszewski[at]muzeumgdansk.pl / +48 512 418 751).

• Kiedy: 5 czerwca 2023 (poniedziałek), godz. 11.00-11.30
  • Gdzie: Hotel Hilton, Restauracja Mercato, ul. Targ Rybny 1