Zaproszenie prezentacja obrazów Muzeum Gdańska 14 11 edited

Alicja Bittner

Nowe nabytki w kolekcji Muzeum Gdańska. Zaproszenie na prezentację portretów znanych gdańszczan - 14.11.2023 r.

Muzeum Gdańska już od ponad pięćdziesięciu lat chroni i promuje dziedzictwo Gdańska i współtworzy tożsamość mieszkańców. W zbiorach naszej instytucji znajduje się 40 tysięcy eksponatów. Z wielką przyjemnością zapraszamy we wtorek, 14 listopada, o godz. 11.00 na prezentację nowych obrazów zakupionych do kolekcji.

Wydarzenie odbędzie się w Ratuszu Głównego Miasta w Wielkiej Sali Wety. To dla nas szczególna okazja, by pokazać publicznie portrety osób zasłużonych w historii Gdańska i jedyne, które są w kolekcji muzealnej w Polsce.

Informacji udziela:

Alicja Bittner