Zdjęcie przedstawia rekonstrukcję walk w Twierdzy Wisłoujście podczas festiwalu rekonstrukcyjnego. Widać jedenaście postaci w historycznych strojach strzelających z muszkietów.
Zdjęcie portretowe: Andrzej Gierszewski

Andrzej Gierszewski

Wisłoujście 1628. Informacje dla dziennikarzy

Gdzie mogę się zarejestrować i co warto ze sobą zabrać?

Przed rozpoczęciem podróży warto zabrać ze sobą ważną legitymację prasową. Na miejscu, na terenie Szańca Wschodniego, przed wejściem do Fortu należy udać się do namiotu z grą terenową. Na miejscu okazujemy pracownikom legitymację prasową i otrzymujemy opaskę.

Osobom, które nie okażą legitymacji nie zostanie wydana opaska.

Co można i czego nie wolno?

Nie ograniczamy dostępu do atrakcji na wewnątrz Fortu oraz na terenie Szańca Wschodniego, z wyjątkiem potyczek. W przeciwieństwie do poprzednich edycji nie zostaną użyte środki pirotechniczne, a jedynie repliki broni palnej rekonstruktorów. Mimo tego istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu. Prosimy o stosowanie się do poleceń obsługi.

1. Fotoreporterzy i kamerzyści nie mogą wchodzić pomiędzy ścierających się rekonstruktorów.
  2. Prosimy o utrzymanie odpowiedniego dystansu. Możliwe będzie natomiast skorzystanie z podwyższeń i infrastruktury na terenie Szańca Wschodniego (o ile nie będą wykorzystywane w celach inscenizacji)

No dobrze, gdzie znajdę wspomniane mapy atrakcji?

Dwie mapki w formacie .pdf można pobrać poprzez kliknięcie w ikony z opisem "pobierz plik .pdf".

Ikonki znajdują się na końcu końcu komunikatu, na prawo od ikonki "drukuj".

Czy będzie padać?

Muzeum, mimo najszczerszych chęci i umiejętności realizowania różnych zadań specjalnych, nie jest w stanie zamówić dobrej pogody;-). Spodziewane są możliwe przelotne opady deszczu około 8.00-9.00 i około 20.00.

Nie ma zatem potrzeby zabierania palt, kaloszy i parasolek. Wystarczy Wasz uśmiech, pasja i chęć spędzenia czasu w ulubionej morskiej fortyfikacji gdańszczanek i gdańszczan;-).

Gdzie mogę zaparkować?

Nadzór nad ruchem pojazdów na ulicy Charpentiera będą sprawować służby porządkowe. Prosimy o dostosowanie się do poleceń.

1. Wozy transmisyjne mogą zaparkować na parkingu przy Koszarach Napoleońskich (na terenie Szańca Wschodniego).
  2. Pozostałe pojazdy w miarę możliwości powinny parkować na ulicy Charpentiera.

Program wydarzenia

• 10:00 Otwarcie Twierdzy Wisłoujście
  • 10:30-17:30 Otwarcie stanowisk rzemieślniczych i edukacyjnych (Fort Carré)
  • 10:30-17:00 Gra terenowa z nagrodami dla rodzin (namiot Muzeum Gdańska)