Prasa
Zdjęcie portretowe: Muzeum Gdańska

Miasto romantyków. Nowa wystawa w Ratuszu Głównego Miasta

Czy dawni gdańszczanie byli romantyczni? A Ty, czy jesteś romantykiem?

W szukaniu odpowiedzi na te pytania pomoże nam nowa wystawa w Muzeum Gdańska – „Miasto romantyków. Idee i motywy w twórczości XIX-wiecznych artystów w Gdańsku”. Jej otwarcie nastąpi 6 czerwca (wtorek) o godz. 14.00 w Galerii Palowej Ratusza Głównego Miasta.

Wystawa jest okazją do zobaczenia obrazów, grafik i rysunków kilkunastu XIX-wiecznych twórców, których łączył Gdańsk. Kuratorki, Dorota Powirska i Izabela Jastrzembska-Olkowska, postanowiły pokazać nie tylko dzieła artystów, ale także odnieść ich tematykę do współczesności. Dla widzów będzie to swego rodzaju podróż w czasie, gdyż inspiracją do narracji są dzienniki z odległych wypraw, modne w XIX-wiecznej Europie.