Meyerowie  Grafika wystawy internet, mat  MG
Zdjęcie portretowe: Muzeum Gdańska

Czwartki w Muzeum Gdańska (130). Meyerowie i Gdańsk

Bo czwartek jest co tydzień!:-) Powolnymi krokami zbliża się 130. spotkanie z cyklu Czwartki w Muzeum Gdańska. Tym razem o gdańskim złotnictwie przełomu XVIII-XIX wieku opowie dr Anna Frąckowska. Spotykamy się 21 września, o godz. 17.00 w Domu Uphagena przy ul. Długiej 12.

Wystawa czasowa "Meyerowie. Gdańscy złotnicy przełomu XVIII i XIX wieku" jest poświęcona dwóm gdańskim złotnikom przełomu XVIII i XIX stulecia – Carlowi i Johannowi Meyerom. Był to czas niezwykle burzliwy dla Gdańska, ale zarazem ciekawy artystycznie, w którym splatały się stylistyki różnych epok.

Wykład o dziełach Meyerów na tle innych złotników gdańskich tego czasu, wpływach angielskich w rodzimym złotnictwie i nowoczesności zbliżającej się do Gdańska poprowadzi dr Anna Frąckowska, kuratorka wystawy.

Więcej o wystawie: [LINK]

• Kiedy: 21 września (czwartek), godz. 17.00-18.00