Zdjęcie przedstawia trzy dzwony. Na dzwonach łacińskie inskrypcje.
Zdjęcie portretowe: Muzeum Gdańska

Koncert oraz wykład na temat niemieckiej kultury carillonowej

Kto by się tego spodziewał? Mówiliśmy, że to będzie gorący koniec lata!:-) Rzutem na taśmę do naszego kalendarza wydarzeń wchodzi przebojem 34. propozycja spędzenia czasu z Muzeum Gdańska. Koncert carillonowy oraz wykład Jeffreya Bossina (USA/Niemcy), gościa specjalnego gdańskich carillonów. Wykład przetłumaczy dr Monika Kaźmierczak. Spotkanie zaczynamy koncertem w piątek, 29 września 2023 roku, o godz. 11.00 w Muzeum Nauki Gdańskiej.

W Niemczech znajduje się ok. 50 czynnych carillonów. Jaka jednak jest kondycja niemieckiej kultury carillonowej? Jakie przedsięwzięcia są realizowane u naszych sąsiadów? Wykład dr. Jeffreya Bossina, carillonisty z Berlina przybliży właśnie zagadnienie kultury carillonowej w Niemczech ze szczególnym uwzględnieniem carillonu w Tiergarten, którego wykładowca jest pomysłodawcą i carillonistą. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim i tłumaczone przez carilonistkę miejską Monikę Kaźmierczak.

Wykład zostanie poprzedzony koncertem Jeffreya Bossina o godz. 11.00. W programie muzyka niemiecka, m.in. utwory:

• Jana Sebastiana Bacha,
  • Jerzego Fryderyka Haendla,
  • Felixa Mendelssohna,
  • Samuela Scheidta,
  • Roberta Schumanna.

Na koniec koncertu wykonana zostanie utwór Richarda Felciano, specjalnie skomponowany dla Jeffreya Bossina.

Koncert oraz wykład na temat niemieckiej kultury carillonowej

• Kiedy: 29 września (piątek), godz. 11:00-11:40 (koncert) i 12:30-13:30 (wykład)
  • Gdzie: Muzeum Nauki Gdańskiej, Wielkie Młyny 10
  • Ceny biletów: w ramach biletów wstępu: bilet normalny 23zł, bilet ulgowy 16zł, bilet rodzinny 60zł