Boznańska Olga Autopertret małe, mat  Muzeum Narodowe w Krakowie
Zdjęcie portretowe: Muzeum Gdańska

Wernisaż wystawy Olga Boznańska. Ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie

Na wystawie zaprezentowanych zostanie około 50 dzieł artystki z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Będą to przede wszystkim portrety malowane w różnych okresach jej twórczości. Obok przejmujących autoportretów na ekspozycji pojawią się wizerunki bliskich artystce osób oraz portrety dzieci. Będzie można również zobaczyć martwe natury, kwiaty, widoki wnętrz i oglądane zazwyczaj przez okno pracowni pejzaże, które są niezwykle wyrafinowanymi, ale również odważnymi malarsko popisami kolorystycznymi artystki.

Więcej informacji o wystawie

Wydarzenie rozpocznie się na Wielkiej Sali Wety, gdzie odbędą się uroczystość otwarcia. Po jej zakończeniu uczestnicy udadzą się na sale wystawowe II piętra oraz poczęstunek. Z ramienia Muzeum Narodowego w Krakowie, opiekuna kolekcji obrazów Olgi Boznańskiej, wystąpi Pani Urszula Kozakowska, kuratorka wystawy.

Dziennikarze zainteresowani wywiadem z kuratorką proszeni są o zjawienie się o godz. 15.30. Informacje o zainteresowaniu wywiadem należy przesłać do Andrzeja Gierszewskiego, rzecznika Muzeum Gdańska.

Wernisaż wystawy Olga Boznańska. Ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie

• Kiedy: 2 grudnia 2023 (sobota), godz. 16.00-17.30
  • Gdzie: Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46.47
  • Wstęp: wolny