Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

asp-promo-fb-wydarzenie-1200x628-01
Zdjęcie portretowe: Muzeum Gdańska

Muzeum Gdańska
Nadchodzące wydarzenia

Data publikacji 15:19

Wernisaż wystawy: „Anatomia książki. Projekty Eurydyki Kata i studia re:design”

W piątek, 8 grudnia, o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy: „Anatomia książki. Projekty Eurydyki Kata i studia re:design”, który odbędzie się w Domu Uphagena przy ulicy Długiej 12. Wstęp wolny. 

Wystawa prezentuje ponad 30 publikacji zaprojektowanych przez Eurydykę Kata, Rafała Szczawińskiego i studio re:design we współpracy z instytucjami i klientami z całej Polski. Wśród pozycji, z których wiele nagrodzono w prestiżowych konkursach, znajdują się książki historyczne, filozoficzne, kucharskie, albumy oraz literatura piękna. Wystawa przybliży również niedostrzegany zazwyczaj przez czytelników wątek pracy projektanta, min. decyzje jaki papier wybrać i co może zrobić projektant, by każda książka trzymana w naszych rękach była wyjątkowa.  

Prezentacja książek jest częścią projektu badawczego, którego celem jest udzielenie odpowiedzi, jak duży wpływ na odbiór książki mają poszczególne elementy projektu graficznego. 

Wystawa potrwa do środy, 24 stycznia 2024 roku.

Eurydyka Kata - projektantka graficzna i wykładowczyni w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, wraz z Rafałem Szczawińskim prowadzi studio re:design. Interesuje ją, w jaki sposób techniczne elementy projektowania, np. wybór kroju pisma, proporcje strony, a także decyzje edytorskie dotyczące papieru, oprawy i uszlachetnień druku przekładają się ostatecznie na książkę-przedmiot, której forma współgra z treścią.

 

Ceny biletów: Wernisaż wstęp wolny, po wernisażu: 23 złote (normalny), 16 zł (ulgowy), 60 zł (rodzinny: 2-8 osób)