Kmpl  Turkkana 4 — kopia
Zdjęcie portretowe: Muzeum Gdańska

Akademia bursztynu. Wernisaż wystawy "30-lecie S&A Jewellery Design"

W ramach cyklu "Akademia bursztynu" w czwartek, 14 grudnia, o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "30-lecie S&A Jewellery Design", który odbędzie się w Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Wstęp wolny.

W ubiegłym roku minęło 30 lat od zarejestrowania S&A - największej firmy bursztynniczej w Polsce, zatrudniającej wielu znakomitych projektantów. Ich wyroby zdobyły wiele nagród w prestiżowych konkursach i zostały przekazane w darze do zbiorów Muzeum Bursztynu. Właściciel i twórca marki - Adam Pstrągowski został wyróżniony tytułem ,,Bursztynnik Roku 2003” przyznawanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników. Firma współpracuje z kreatorami mody, bierze udział w pokazach, konkursach i międzynarodowych prezentacjach biżuterii.

Zobaczycie na niej kilkadziesiąt wyrobów z bursztynu, które są połączeniem nowoczesnego designu i tradycyjnych metod jubilerskich, wydobywających piękno i blask bursztynu bałtyckiego.

Wystawę można oglądać do 26 maja 2024 r.

Gdzie: Muzeum Bursztynu / Sala wystaw czasowych, ul. Wielkie Młyny 16.

Wernisaż: wstęp wolny. Po wernisażu: zwiedzanie w ramach biletu wstępu na wystawę stałą.