MODUSOPERANDI 1200 628
Zdjęcie portretowe: Muzeum Gdańska

Modus operandi. 75 uderzeń. Oprowadzanie kuratorskie z Dorotą Nieznalską

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Modus operandi. 75 uderzeń. Topografia miejsc zbrodni popełnionych przez jednego sprawcę w latach 1977-1983 na terenie Pomorza”. Oprowadza Dorota Nieznalska

• Termin: 13 stycznia (sobota), godz. 12.00 – 13.00
  • Miejsce: Galeria Palowa, Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46/47
  • Ceny: 10 zł/normalny, 6 zł ulgowy

Obok prac Doroty Nieznalskiej nie przechodzi się obojętnie. Wystawa czasowa będzie zwieńczeniem dwuletniego projektu artystki wizualnej, utożsamianej z nurtem sztuki krytycznej. Gdańszczanka tworzy przede wszystkim obiekty rzeźbiarskie, instalacje, zajmuje się także sztuką wideo i fotografią. Tym razem zaszokuje historiami wpisującymi się w nurt zyskującej na popularności od lat 70. XX wieku „herstorii”. W przestrzeni Galerii Palowej artystka przygotowała instalacje przedstawiające historie kobiet, ofiar seryjnego mordercy z okresu PRL, znanego pod pseudonimem Skorpion.