Grafika programu Akademia Bursztynu. Na grafice figura bursztynowego króla szachowego.
Zdjęcie portretowe: Muzeum Gdańska

Akademia Bursztynu 2/2024. Dorota Cenecka o warsztacie bursztynniczki

Następna taka Akademia Bursztynu odbędzie się dopiero... w 2052 roku! Nim jednak to nastąpi, w najbliższy czwartek, 29 lutego, o godz. 17.00 odsłonimy tajemnice warsztatowej kuchni każdego bursztynnika i bursztynniczki. Dowiemy się jak powstaje biżuteria, na co trzeba uważać (czyli... co może pójść nie tak, ale z reguły wychodzi jak trzeba), jak wygląda codzienność każdego producenta biżuterii i nie tylko.

Spotkanie z bursztynniczką i złotniczką Dorotą Cenecką z okazji jubileuszu 30 lat pracy twórczej. Od 27 października do 26 listopada 2023 r. w Domu Uphagena, oddziale Muzeum Gdańska miała miejsce wystawa ,,Cenecka93/23. 30 lat pracy twórczej.” Dorota Cenecka jest uznaną w świecie artystką, twórczynią form złotniczych, od 10 lat prowadzi własną firmę pod nazwą GIN ATELIER. Najbardziej rozpoznawalnym jej dziełem jest łańcuch Prezydent Miasta Gdańska – Aleksandry Dulkiewicz, którego autorska replika znajduje się w kolekcji Muzeum Bursztynu.

• Kiedy: 29 lutego 2024 (czwartek), godz. 17.00-18.00
  • Miejsce: Muzeum Bursztynu, Sala Edukacyjna, ul. Wielkie Młyny 16