Grafika. Ilustracja gdańskich budynków: spichrzy, Dworu Artusa, Żurawia. Pomiędzy nimi stoi budka fotoplastykonu. Na planie kwadratu, pośrodku znajdują się okulary przez które się zagląda.
Zdjęcie portretowe: Muzeum Gdańska

Trzeci wymiar Gdańska. Spotkanie z prof. Andrzejem Januszajtisem

Zapraszamy na promocję albumu "Trzeci wymiar Gdańska" oraz prezentację fotoplastykonu. Szczególnym gościem wydarzenia będzie prof. Andrzej Januszajtis, autor albumu i opisów zabytków.

87 stron, 91 zdjęć, w tym 16 umożliwiających oglądanie historycznego i obecnego miasta w trójwymiarze. "Trzeci wymiar Gdańska" będzie można nabyć w dniu wydarzenia oraz obejrzeć... w technologii stereoskopowej.

Oprócz samego albumu, który został wydany w formie pudełkowej, czytelnicy otrzymują także tekturowy stereoskop do samodzielnego złożenia oraz 16 wybranych fotografii z albumu, umożliwiających poznanie Gdańska w trzecim wymiarze.

• Kiedy: 17 maja (piątek), godz. 17.00
  • Miejsce: Dwór Artusa, Długi Targ 43/44
  • Ceny biletów: wolny
  • Cena publikacji: promocyjna - 80 zł (100 zł do wyczerpania nakładu)

Projekt powstał we współpracy muzeum z pomysłodawcą, mecenasem kultury, firmą MERCOR SA.