Zdjęcie portretowe: Muzeum Gdańska

Wokół odbudowy Gdańska po 1945 roku. Młode Miasto. Pamięć i wyzwanie

Młode Miasto to nowa – choć nazwa wywodzi się z czasów średniowiecza – dzielnica gdańskiego Śródmieścia, kształtowana na terenach dawnej Stoczni Gdańskiej i innych zakładów przemysłowych. To także przestrzeń pamięci – zarówno o wydarzeniach nieomal nam współczesnych jak i tych dawniejszych, związanych ze skomplikowanymi dziejami Gdańska. W ciągu ostatnich lat obszar ten staje się przedmiotem szeroko zakrojonych przemian urbanistycznych. Jak w ich ramach pogodzić nową formę zagospodarowania z utrwaleniem owej złożonej pamięci i zachowaniem dziedzictwa obszaru? Czym Młode Miasto stać się może w najbliższej przyszłości?

Wyjątkową perspektywą, okiem Architekta Miasta, podzieli się prof. Piotr Lorens.

• Kiedy: 12 września 2024 (czwartek), godz. 17.00-18.00
  • Miejsce: Ratusz Głównego Miasta, Wielka Sala Wety, ul. Długa 46/47
  • Ceny biletów: wstęp wolny
  • Wejście: przez przedproże Ratusza Głównego Miasta od strony ul. Długiej (od 16.40)