Motocykle Junak, mat  mat  Grupa Motocyklowa Dziki Junak (2)
Zdjęcie portretowe: Muzeum Gdańska

Legendarne Junaki w Kuźni Wodnej

W najbliższą sobotę, 21 września w Kuźni Wodnej w Oliwie pojawią się legendarne motocykle z czasów PRL-u – Junaki. Miłośnicy klasycznej polskiej motoryzacji będą mogli przyjrzeć się im z bliska i porozmawiać z ich właścicielami.

To doskonała okazja do obejrzenia pojazdów, spotkań i spędzenia ostatnich chwil lata w nietuzinkowy sposób. Wśród gości będą także śmiałkowie, którzy w ostatnich latach odbyli dalekie i egzotyczne podróże na swoich zabytkowych maszynach. Kierunki ich ekspedycji obejmowały m.in. Gruzję czy Kirgistan. Zaskoczyć może również podążanie tropem Junaka na Kubie, ale to właśnie jeden z odległych punktów eksportu naszego rodzimego wehikułu. Jednoślady wysyłano również do Turcji, Węgier, Mongolii czy Stanów Zjednoczonych.

Junaki w Kuźni Wodnej

• Kiedy: 21 września 2024 (czwartek), godz. 10.00-16.00
  • Miejsce: Kuźnia Wodna w Oliwie, ul. Bytowska 1A
  • Ceny biletów: wstęp wolny na pokaz, zwiedzanie Kuźni jest biletowane