2719626
Zdjęcie portretowe: Muzeum Gdańska

Różne oblicza złota Bałtyku. Dwa wernisaże w Muzeum Bursztynu

W najbliższą sobotę, 5 października o godzinie 12:00 w Muzeum Bursztynu nastąpi uroczyste otwarcie dwóch wystaw. Obie ekspozycje stanowią okazję do poznania współczesnych oraz tradycyjnych podejść do pracy z bursztynem.

Bursztyn Bałtycki. Redefinicje

Na tej wystawie swoje prace zaprezentują uznani bursztynnicy z Pomorza oraz studenci renomowanej brukselskiej szkoły jubilerskiej Institut Jeanne Toussaint – Parure & Bijouterie. Wystawa ma na celu ukazanie, w jaki sposób artyści znajdują równowagę między tradycją a nowoczesnością, redefiniując bursztynowe wzornictwo w kontekście współczesnych trendów. Kuratorką wystawy jest Lidia Popiel – Ambasadorka bursztynu, znana polska fotografka i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wystawa potrwa do 11 listopada.

Bursztynowe rzemiosło

Równocześnie, w sklepie Muzeum Bursztynu, będzie można podziwiać prace nagrodzone w 21. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Złotników i Jubilerów „Bursztynowe Rzemiosło” Amberif Spring 2024. Tematem tegorocznej edycji było hasło „Bursztynowe sny – biżuteria”, a wystawa stanowić będzie doskonałą okazję do obejrzenia najnowszych i najbardziej kreatywnych interpretacji bursztynowej biżuterii. Organizatorem konkursu jest Pomorska Izba Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Ekspozycja będzie dostępna do końca listopada.

• Data: 5 października 2024 (sobota), godz. 12:00
  • Miejsce: Muzeum Bursztynu, Wielkie Młyny 16