Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Zdjęcie przedstawia jeden z bastionów Twierdzy widoczny od strony otaczającego ją kanału wodnego. W tle widoczna wieża.
Zdjęcie portretowe: dr Andrzej Gierszewski

dr Andrzej Gierszewski
Muzeum Gdańska

Data publikacji 15:17

Linie 658 i 906 dowiozą majówkowiczów do Twierdzy Wisłoujście

W związku z otwarciem Twierdzy Wisłoujście i organizowaną z tej okazji majówką, by ułatwić dojazd mieszkańcom i turystom, już od soboty, 27 kwietnia, będą działać dwie dodatkowe linie autobusowe. Można będzie dojechać nimi pod fortyfikację spod Polsat Plus Areny oraz z Westerplatte.

Twierdza Wisłoujście zostanie ponownie otwarta dla mieszkańców i turystów. O godzinie 12:00 w sobotę, 27 kwietnia, pierwsi zwiedzający zobaczą zrewaloryzowane zabytkowe Koszary Napoleońskie wraz z nową wystawą czasową. Przez całą majówkę, do 5 maja, na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje, w tym pokazy rekonstruktorów oraz stanowiska edukacyjne i ognisko. W dniu otwarcia wstęp jest wolny.

Informacje o otwarciu można znaleźć w osobnym komunikacie. Szczegółowy program atrakcji "Majówki w Twierdzy" w dniach 27 kwietnia - 5 maja dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Gdańska

Zaplanuj dojazd na Twierdzę Wisłoujście

W okresie majówki, od 27 kwietnia do 5 maja, autobusowa linia sezonowa 658 będzie kursować na wydłużonej trasie Polsat Plus Arena Gdańsk - Tunel pod Martwą Wisłą - Ku Ujściu - Pokładowa - Charpentiera - Twierdza Wisłoujście - Charpentiera - Pokładowa - Ku Ujściu - Tunel pod Martwą Wisłą - Polsat Plus Arena Gdańsk.

W soboty, niedziele i święta autobusy będą kursować co 30 minut, w godzinach 10:00 – 18:00, a w dni powszednie od 10:00 do 14:00.

Uruchomiona zostanie także tymczasowa linia 906 na trasie od przystanku „Sucharskiego" ulicami: Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Charpentiera - Twierdza Wisłoujście - Charpentiera - Pokładowa - Ku Ujściu - Sucharskiego - przystanek „Sucharskiego".

Autobusy ww. linii będą jeździć każdego dnia, w godzinach 10:00 – 18:00. W soboty, niedziele i święta co 20 minut, a w dni powszednie co pół godziny.

Obie linie będą funkcjonować na tych trasach do niedzieli, 5 maja. Od soboty, 11 maja, linia 658 będzie działać w weekendy i święta na trasie Polsat Plus Arena Gdańsk - Tunel pod Martwą Wisłą - Ku Ujściu.

Jak przygotować się do wizyty?

Informacje o dojeździe do Twierdzy Wisłoujście komunikacją zbiorową znajdują się na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. W okolicach Westerplatte, skąd można przesiąść się na autobus linii 906, kursują autobusy 106, 138 i - od 1 maja - linia 606.

Samochody będzie można zaparkować na ulicy Charpentiera. Na tej samej ulicy, przed mostem, jest także miejsce do bezpiecznego zostawienia rowerów.

Organizatorzy zachęcają zainteresowanych udziałem w majówce z Twierdzą do zabrania ze sobą odpowiedniego obuwia oraz parasolek lub płaszczów przeciwdeszczowych.