Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Zdjęcie portretowe: Muzeum Gdańska

Muzeum Gdańska
Nadchodzące wydarzenia

Data publikacji 12:54

Akademia Bursztynu. Spotkanie 8: Bursztyn i bursztyniarstwo w dorzeczu Narwi

Złoto Bałtyku można znaleźć także w głębi naszego kraju i kontynentu europejskiego. Kolejne bursztynowe spotkanie poświęcimy Kurpiowszczyźnie. Skąd się tam wziął bursztyn? Gdzie i kiedy go poszukiwano? Spotykamy się w czwartek, 28 września 2023 roku, o godz. 17.00 w Muzeum Bursztynu. 

Spotkanie z dr. Jerzym Jastrzębskim będzie poświęcone rozwojowi poszukiwań bursztynu, sposobów jego eksploatacji, wskazaniu kopalń, wydobytego surowca, a także uzyskiwanych zysków. W drugiej części zaprezentowana zostanie obróbka bursztynu w regionie, zarówno od strony stosowanych metod, jak i przedstawienia typowych dla Kurpiowszczyzny ozdób i innych wyrobów.

Wydarzenie towarzyszy wystawie czasowej Bursztyniarstwo kurpiowskie z Puszczy Zielonej. Partnerem wydarzenia jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

dr Jerzy Jastrzębski - starszy kustosz, kurator wystawy stałej „Bursztyn w dorzeczu Narwi” w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży, propagator ochrony dziedzictwa kulturowego Łomży i regionu, popularyzator nauki, lokalnej tradycji i historii, prowadzi działalność publicystyczno-naukową. 

  • Kiedy: 28 września 2023 (czwartek), godz. 17.00
  • Gdzie: Muzeum Bursztynu, sala edukacyjna, ul. Wielkie Młyny 16
  • Wstęp: wolny, wejście od strony ul. Na Piaskach
  • Miejsca siedzące: 35
  • Pozostałe wydarzenia we wrześniu 2023: [LINK]