Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Biuro prasowe Muzeum Gdańska

Zdjęcie portretowe: dr Andrzej Gierszewski

dr Andrzej Gierszewski
Muzeum Gdańska

Data publikacji 10:54

Muzeum Bursztynu podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dłużej i z promocjami

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, tj. od 18 listopada do 23 grudnia 2022 roku, Muzeum Bursztynu, z wyjątkiem wtorków, będzie czynne w godz. 10.00-18.00. Na zwiedzających czekają tajemnice bursztynu na wystawie stałej, trzy wystawy czasowe, zajęcia z Akademii Bursztynu i promocje świąteczne.

Podczas okresu wydłużonych godzin otwarcia można zobaczyć trzy wystawy czasowe. Na wystawie Między niebem a ziemią prezentowane są prace ukraińskich bursztynników oraz fragment rosyjskiego pocisku, który spadł w Buczy. W sali wystaw czasowych z kolei można zobaczyć prace zmarłej w tym roku artystki Danuty Czapnik. W części ogólnodostępnej na poziomie „0” można zobaczyć nagrodzone i wyróżnione prace w 11. Międzynarodowym Konkursie na Ex Libris i Małą Formę Graficzną. W Muzeum prowadzone są także zajęcia adresowane do szkół i rodzin w ramach Akademii Bursztynu.   

Z dniem 1 grudnia 2022 roku w sklepie mieszczącym się na poziomie „0” rozpocznie się promocja świąteczna. Do dnia poprzedzającego rozpoczęcie Świąt Bożego Narodzenia na biżuterię damską i męską oraz kosmetyki z bursztynem bałtyckim będzie obowiązywać 10% upustu od ceny regularnej. W „Bursztynowym Zakątku”, czyli kawiarni, każdy odwiedzający z biletem wstępu otrzyma 10% zniżki na wybrane produkty gastronomiczne.    

We wtorki oddział Muzeum Gdańska będzie nieczynny. Dzień wolnego wstępu przypada w poniedziałki.

Bilety na wystawę stałą oraz wystawy czasowe będą sprzedawane w godz. 10.00-17.00. Zwiedzanie wystaw będzie możliwe do godz. 18.00. Zakupy w sklepie oraz kawiarni można zrealizować do godz. 18.00, niezależnie od funkcjonowania wystawy stałej i wystaw czasowych.